Site Rengi

DOLAR 7,0231
EURO 8,559
ALTIN 408,603
BIST 1550,61
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 11°C
Az Bulutlu

Davutoğlu: “Cumhurbaşkanı Türkiye’yi nasıl bir iflasa götürdüğünü bizzat kendisi zikretti”

Davutoğlu, partisinin ilçe toplantısında başkanı olduğu Gelecek Partisi ile ilgili ve gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu: “Cumhurbaşkanı Türkiye’yi nasıl bir iflasa götürdüğünü bizzat kendisi zikretti”
17.11.2020
27
A+
A-

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin Sultanbeyli ilçe binasında, Gelecek Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Erol Demir, Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Meshi Şahin, genel başkan yardımcıları, muhtarlar, oda, dernek, vakıf ve STK başkanları, kanaat önderleri , basın mensupları ve Sultanbeyli Hemşerilerle bir araya gelerek, Gelecek Partisi ve gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“ARTIK BİR GELECEK PARTİSİ GERÇEĞİ VAR”

Toplantıda protokol konuşmasına ilk olarak Gelecek Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Erol Demir başladı. Demir konuşmasında şu ifadeleri kaydetti:

“Sayın genel başkanım, çok kıymetli genel başkan yardımcılarımız, değerli il başkanım, kıymetli muhtarlarımız, oda, vakıf, dernek ve STK’larımızın çok kıymetli başkanları, değerli basın mensubu arkadaşlarımız, kanaat önderlerimiz ve her biri birbirinden değerli Sultanbeyli Hemşerilerimiz bizler için ilk defa düzenlenen ve önemi çok büyük olan ilk programımıza hoş geldiniz. Sayın genel başkanım sizlerin takdiri ve il başkanımızın destekleriyle bütün dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan pandemi şartlarına rağmen çok kısa bir süre içinde hamdolsun kademe kademe kadın kolları, gençlik kolları ve mahalle teşkilatlarını tamamlamış, aynı zamanda birinci olan genel kongresini gerçekleştiren ve Sultanbeyli siyasetinin de önemli bir parçası olduğu bu kadar kısa bir süre içinde hissettiren ilçemizde artık bir Gelecek Partisi gerçeğinin olduğunu, ilçemizin sorunlarının vatandaşların taleplerini tespitlerini yapan ve bunlara yönelik çözüm noktasında ilgili bütün kurumlarla önerilerde bulunan bir ilçe teşkilatı haline gelmiştir. Gelecek Partisi Sultanbeyli İlçe Teşkilatı olarak bu anlamda bizlere bu gururu ve onuru yaşatan Rabbime şükürler olsun. Bu temennilerle sözlerime son vermeden önce katılımlarından dolayı başta Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu olmak üzere siz değerli katılımcılara çok teşekkür ediyorum ve sağ olun var olun diyoruz.”

“İSTANBUL’UN HER NOKTASINA GELECEK PARTİSİNİN MUHABBETİNİ, GÜLER YÜZÜNÜ VE UMUDUNU TAŞIYACAĞIZ”

Gelecek Partisi Sultanbeyli İlçe Başkanı Erol Demir’in konuşmasının ardından sözü alan Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Yüzlerin güldüğü bu güzel günde hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Sultanbeyli’ye ilçe başkanı olarak atadığımız Erol Demir, Sultanbeyli emanetini kardeşimize teslim ettiğimizde Sultanbeyli’ de çok hızlı bir şekilde Gelecek Partisi umudunun yayıldığını hep birlikte gördük. 9 ayda Sultanbeyli’ye dördüncü gelişimiz ve her geldiğimizde umudun daha fazla büyüdüğüne şahit oluyoruz. Sultanbeyli de umudu dalga dalga büyüten bu gelecek umudunu bütün Sultanbeyli’ye taşıyan, insanlarımızın istediği bütün huzur ve güveni taşıyan ilçe teşkilatımız ve ilçe başkanımıza ve Sultanbeyli de Gelecek Partisini kucaklayan bütün Sultanbeyli Hemşerilerimize yürekten teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun. İnşallah genel başkanımızla birlikte İstanbul’un her bir ilçesine selam vereceğiz. İstanbul’un her bir noktasına gelecek partisinin muhabbetini, güler yüzünü ve gelecek umudunu taşıyacağız.

“TÜRK SİYASETİNDE BİR MUCİZEYİ GERÇEKLEŞTİRDİK”

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin’in konuşmasının ardından sözü alan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

Aziz İstanbul’umuzun Sultan Makamlı Sultanbeyli Hemşerilerim, kanat önderleri, muhtarlarımız, Sultanbeyli’de gelecek bayrağını yeşerten değerli gelecek gönüllüleri, saygıdeğer misafirler, değerli basın mensupları hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum. Bu gelişimiz hem bir buluşma hem de teşekkür ziyareti. Buluşma ziyareti çünkü, partimizin kuruluşundan sonra İstanbul’un değişik köşelerinde vatandaşlarımızla buluşmaya karar verdik. Teşekkür ziyareti çünkü, 34 günde 34 bin üye hedefini İstanbul’umuz aştı ve bunu da Sultanbeyli’de başarmış olduk. Hepinize teşekkür ediyorum. İl kongremizi gerçekleştirdikten sonra ilk ziyaretimi Sultanbeyli’ye yapıyorum. Birlikte bir yolda inşallah azimle yürüyeceğiz. Geçen sene bu vakitlerde ülkede karamsarlık varken karabasan psikolojisi her yere hakim olmuşken ve kimse gelecekle ilgili herhangi bir ümit ışığı görmezken bir grup yiğit insan arkadaşlarıyla birlikte Gelecek Partisini kurdular. Kurdular ama örgütlenemez dediler her yerde örgütlendik. Mart ayında Sultanbeyli ilk örgütlendiğimiz yerlerden biri oldu. Örgütlenseler de büyük kongreye kolay kolay gidemez dediler. Elhamdülillah Türk siyasetinde nerdeyse bir mucizeyi gerçekleştirerek 10 ay gibi kısa bir süre içinde, pandemi şartlarına rağmen il kongremizi gerçekleştirdik.

“HAL VE ŞART NE OLURSA OLSUN HAKİKATİ SÖYLEYECEĞİZ”

İl kongremizin hemen sonrasında dikkat edin siyaset hareketlendi. Gelecek Parti İl Kongresini yaptı ondan kısa bir süre sonra Hazine ve Maliye Bakanı görülmemiş bir şekilde istifa etmek zorunda kaldı. Gelecek Partisi Kongresini yaptı, arkasından ekonomi yönetimi tümüyle değişti. Ve en önemlisi Sayın Erdoğan’ın Ak Parti genel başkanının ili değişti. Biz bunun için yola çıktık. Yıkmak için değil, yapmak için öfkelenmek için değil, muhabbetle yapmak için yola çıktık. İktidarı eleştirdiğimiz zaman sert kararlı net bir şekilde eleştirdik. Sözümüzde hiçbir eğrilik hiçbir kıvraklık hiçbir değişim olmadı. Sözümüz net mesajımız açıktır. “Siz ülkeyi yanlış bir yere götürüyorsunuz. Ülkede yoksulluk had safhaya ulaştı. Yolsuzluk had safhaya ulaştı. Yasaklar her yeri kuşattı. Bunu terk edin!” dedik. Eski partimin genel başkanı ve başbakanı olarak o partide bulunduğum süre içinde Allah şahit ve samimi olan herkes, en önemlisi Cumhurbaşkanı bizzat şahit ki hiçbir gerçeği ondan ve partinin içinde ki yetkili kişilerden, kurullardan gizlemedim. Açık yüreklilikle net bir şekilde kendileriyle konuştum.” Ülkenin gidişatı doğru değil Cumhurbaşkanı hükümet sistemi adı altında ki sistem Türkiye’de yanlış durumlara yol açacak devlet düzeni bozulacak, Türkiye’nin iç siyaseti darmadağın olacak yapmayın” dedik ama sözümüzü dinlemediler. Bunu özellikle Sultanbeyli’de zikrediyorum. Benimle birlikte burada 1 Kasım seçimlerinde omuz omuza vermiş olan Ak Partili kardeşlerime ve dostlarıma da sesleniyorum. Ak partiye bugün destek veren Milliyetçi Hareket Partisi kardeşlerime de sesleniyorum, diğer partililere de sesleniyorum. Bizim hayatımızda tek bir eğrilik, tek bir yanlış yoktur. Sakın Niçin bu partiden ayrıldınız demesinler. Biz ilkelerimizi söyledik. Ama biz Ak Partiden ayrılmadan ilkeleri söyledğimiz için onlara yoksuzlukla mücadeleyi, yolsuzlukla mücadeleyi, yasaklarla mücadeleyi hatırlattığımız için partimizde dört arkadaşımla birlikte imha edildik. Hal ve şart ne olursa olsun hakikati söyleyeceğiz. Cesaretle samimiyetle bundan sonra aynı kararlılıkla devam edeceğiz.

“CUMHURBAŞKANI TÜRKİYE’Yİ NASIL BİR İFLASA GÖTÜRDÜĞÜNÜ BİZZAT KENDİSİ ZİKRETTİ”

Bize baskı uyguladılar, konferanslarımızı yasakladılar, kitaplarımızın satışlarına engel olmaya çalıştılar ama bunlar hiç önemli değil. 4 gün içinde Türkiye nerden nereye geldi. Sayın Cumhurbaşkanı bu hafta içi yaptığı açıklamalarla 4 yılın bilançosunu özetledi ve 4 yılda Türkiye’yi nasıl bir iflasa götürdüğünü bizzat zikretti. Son yaptığı konuşmalarda vurguladığı şeylerden birisi şuydu: “Acı reçete de olsa bunu içeceğiz” Siz yeni bir iktidar değilsiniz. Eğer acı reçete uygulamak zorunda kalmışsanız bu sizin istifa etmiş olan Hazine ve Maliye Bakanınızın ve onu oraya getiren Sayın Cumharbaşkanınızın eseridir. Başka bir iktidardan devralmadınız bu ülkeyi. Önce ülkeye acı zehir içirdiler, şimdi de reçeteyle bunu düzeltmeye çalışıyorlar. Biz ise bu ülkeye acıları yaşatan bu iktidara son vermeye geliyoruz. 2 yıldır Cumhurbaşkanına Hazine ve Maliye Bakanlığının ve ekibinin ülkeyi ne kadar kötü yönettiğini anlatmaya çalıştık. Önce eski partideyken anlatmaya çalıştık sonra açık ve net olarak anlatmaya gayret ettik. Ama her defasında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı savundu. Şimdi ne oldu da 1 hafta içinde Hazine ve Maliye Bakanı istifa etti. İstifa ederken en küçük bir vefa bile göstermeden Cumhurbaşkanı olan kayınpederine teşekkür etme ihtiyacı bile hissetmedi? Şimdi bize geçmiş dönemde istifamızı hatırlatanlara sesleniyorum. Biz o istifayı makamla, izzetle onurla ettik, ama milleti devleti zora dara sokmadık. Hazine ve Maliye Bakanının istifası Türkiye’de devlet tahammülünün ne kadar sarsıldığını ortaya koydu. Bir istifa düşünün ki istifanın muhattabı olan Sayın Cumhurbaşkanının haberi yok. İstifanın gerçek muhattabı olan halkın haberi yok. Sosyal medya hesabı üzerinden bir istifa mektubu yayınlanıyor. İstifa mektubu gündeme düştüğünde arkadaşlar nasıl tepki vermeliyiz diye aradılar bizi. Arkadaşlar 1-2 saat bekleyelim dedim. Çünkü böyle bir istifa mektubu görülmüş değil. Böyle bir Türkçe ilkokulda bile görülmüş değil. Bu istifa yanlış olabilir dedim. Bu istifa haberi doğru değil diye bir şey çıksın diye ümit ettim. İstifa önce muhattap olunan makama yapılır sonra kamuoyuyla paylaşılır.

“FAİZ ARTIŞINI NASIL İDARE EDECEKSİNİZ?”

Acı reçete nedir biliyor musunuz? Acı reçete bu hafta içinde Merkez Banka’sının faizleri 400 puan arttırmasıdır. Dünyada faziler yüzde sıfır, bazı ülkelerde eksilerde iken Türkiye resmen 10 misli, gayriresmi olarak 15 misli faiz oranlarına sahipti. Şimdi ise resmen yüzde yirmilerde. Sayın Cumhurbaşkanı başında bulunduğu 1 Kasım 2016 seçimleri sonrasında oluşan hükümete faiz diye meydan meydan dolaşıyordu. Şimdi Cumhurbaşkanına faiz artışını nasıl idare edeceksiniz? Diye soruyorum. 2016 da biz memleketi bunlara emanet ettiğimizde enflasyon yüzde 6 faiz 7-7,5 oranlarındaydı. Şimdi Hazine Maliye Bakanının getirdiği tablodan sonra yaptığı atamalarla 4 misli arttı. Madem o bakanlar ülkeyi kurtaracak potansiyele sahipti, madem bu bakanlar işinin ehliydi neden 2016 da o bakanlara başbakanlık yapan bir devlet adamını tasviye etmek için trol çetelerini, ahlaksızları, şerefsizleri üstümüze saldırdınız?

“HER TÜRLÜ RİSKİ GÖZE ALIP CESARETLE HAKİKATLE DEVAM EDECEĞİZ”

Gözümüz üzerinizde bundan sonrada doğru iş yaparlarsa doğru iş yaptınız deriz ama yanlış iş yaparlarsa milletini, hazinesinin kaynaklarını, dar imkanlarını 3, 5 müteahhitte peşkeş çekmeye devam ederlerse, acı reçete adı altında milleti fazi yüküyle ezerlerse ,asgari ücreti 500 dolardan 300 dolara düşündükleri gibi daha da aşağıya düşürmeye devam ederlerse , biz de meydan meydan dolaşır Anadolu’ya selam vermeye devam ederek, İstanbul’da gelecek bayrağını kaldırarak hak hukuk mücadelesi vereceğiz. 44 ilde il kongremizi yaptık. Geçen haftada deprem dolasıyla Düzce’deydik. Emin olunuz, hiç şüphe etmeyiniz. Anadolu ayağa kalmıştır ve Gelecek Partisinin çatısı altında toplanmaya hazırdır. Sokak sokak ev ev dolaşacağız. Baskı yapacaklar, medya ambargosu uygulayacaklar, yakınlarımızla bizi korkutmaya çalışacaklar. Allah şahit olsun ki milletin menfaati gerektiğinde hiçbir fedakardan kaçınmaz, her türlü riski göze alıp cesaretle hakikatle devam edeceğiz.

“ERKEN SEÇİM YAKINDIR”

Erken seçim yok dediler ama takip edin bu demektir ki erken seçim yakındır. 2018 de Sayın Cumhurbaşkanı, “Erken seçim yok. Erken seçim vatana ihanet etmektir” dedi. Sayın Bahçeli’de onu teyit etti. 1 ay sonra Sayın Bahçeli’nin açıklamasıyla Türkiye erken seçime gitti. Biz son 10 ayda uyku bilmeden, yorulma bilmeden milletin kurtuluş reçetesini yazmak için mücadelemizi veriyoruz. Bu reçeteyi Anadolu’nun her yerinde biz yazacağız. Biz acı reçete yazmaya değil millete şifa olmaya, milletin derdine derman olmaya geliyoruz.

Ahmet Davutoğlu konuşmasının ardından Gelecek Partisi Tuzla İlçe Binasını ve esnafları da ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.